Dzieci z Lechowa w Centrum Nauki EXPERYMENT

20150508_cn_experyment_chlopaki_820x460

Stowarzyszenie Przyjaciół Lechowa „Lechowianie”, przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Lechowie, zrealizowało kolejny projekt pod nazwą:  „Dzieci z Lechowa w Centrum Nauki EXPERYMENT – organizacja wolnego czasu przez naukę i zabawę”.

Projekt realizowany był z tytułu wykonania zadań publicznych powierzonych przez Burmistrza Pieniężna.

W ramach realizacji projektu w dniu 08.05.2015r., dzieci z Lechowa i okolicznych wsi uczestniczyły w ciekawym i atrakcyjnym wyjeździe do Centrum Nauki EKSPERYMENT w Gdyni.

Kierownikiem wycieczki była pani Agnieszka Zawiszewska. Dzieci pod opieką nauczycieli Szkoły Podstawowej w Lechowie zwiedzały Centrum Nauki EKSPERYMENT i aktywnie uczestniczyły w odkrywaniu niezwykłych osiągnięć naukowych i technicznych. Doświadczyły „na żywo” roli i znaczenia rozwoju nauki i techniki, która pomaga zrozumieć otaczające procesy, a także pobudza do rozwoju własnych pasji naukowych.

Dzięki pobytowi w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, uczestnicy projektu poczuli się małymi naukowcami, doświadczyli osobistego uczestnictwa w pokazowych eksperymentach, wystawach naukowych, poznając w sposób przyjazny dziecku, prawa zachodzące w przyrodzie, zjawiska z różnych dziedzin nauki.

Realizacja projektu pozwoliła uczestnikom na lepsze zrozumienie procesów zachodzących w przyrodzie, poznanie bogactwa otaczającej przyrody, a także umożliwiła uzupełnienie wiadomości dotyczących ochrony środowiska.

Wizyta i aktywne spędzenie czasu wolnego, było okazją do przyjaznego i radosnego przyswajania wiedzy, poprzez nowatorskie metody edukacyjne.

Oprócz pobytu w Centrum Nauki „EXPERYMENT” uczniowie Szkoły Podstawowej w Lechowie zwiedzili wystawy w Oceanarium i odwiedzili w Gdańsku największą w Polsce wystawę klocków LEGO.