Lechowo – Elbląg. Zabrakło niewiele.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lechowie nie zagrają w finale wojewódzkim o obronę tytułu mistrza „3” chłopców, który zdobywali przez dwa ostatnie lata.

Na mistrzostwach regionu II WMSZS w mini piłce siatkowej „3” chłopców (2004 i młodsi) w Elblągu zawodnicy SP Lechowo byli o krok od awansu, ale ostatecznie zajęli trzecie miejsce. Na turnieju stawiły się szkoły z Lechowa, Szkoła Mistrzostwa Sportowego (SMS) Ostróda i gospodarz SP 19 Elbląg. Nie przyjechała drużyna z Ząbrowa.

Już pierwszy mecz pomiędzy Lechowem, a SMS Ostróda rozstrzygnął o drugim miejscu premiowanym awansem do finału, ponieważ gospodarze byli faworytem turnieju. Po bardzo dobrej grze lechowianie wygrali pierwszego seta 25:19, w drugim górą była SMS 25:16. O awansie rozstrzygnął tie break, w którym podopieczni Krzysztofa Kochanowskiego schodzili na przerwę techniczną prowadząc 8:4. Po bardzo dobrych zagrywkach Jakuba Wołka i dobrej grze w przyjęciu i ataku Bartłomieja Konsalika prowadzili już 12:7 i wydawało się, że awans aktualnych jeszcze mistrzów województwa w tej kategorii jest na wyciągnięcie ręki. Jednak od stanu 13:10 więcej siatkarskiego szczęścia mieli zawodnicy z Ostródy. Najpierw błąd na zagrywce przytrafił się najmłodszemu w pierwszej „3” Wiktorowi Konsalikowi (2007), a po serii trudnych zagrywek ostródzianie cieszyli się ze zwycięstwa 15:13 i awansu do finału.

Dwa kolejne mecze wygrali gospodarze, którzy pokonali Lechowo 2:0 (19, 10) i SMS Ostróda 2:0.

Tradycyjnie najmłodszym i najniższym zawodnikom z Lechowa przypadły miejsca od VII – IX w województwie. Tylko dwaj uczniowie urodzili się w 2004 roku, a najmłodsi Wiktor Konsalik i Szymon Wolak (2007) mogą grać w tej kategorii jeszcze przez trzy kolejne lata.