W Szkole Podstawowej w Lechowie zabrzmiały kolędy…

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, 22 grudnia 2016 r.

w naszej szkole jedna z sal lekcyjnych zmieniła się nie do poznania. Jak okiem sięgnąć widać było suto zastawione stoły przykryte białym obrusem, przystrojone pachnącymi gałązkami świerków, świecami; stanęła kolorowa choinka.

Pięknie ubrane dzieci wraz z wychowawcami zasiedli do stołów, potem zaś ks. Paweł Władyka przywitał zebranych na Wigilii. Podzieliliśmy się opłatkiem i ten moment zawsze należy do najbardziej wzruszających chwil w całym roku. Niektórzy ocierali łzy, pamiętając o tym, co było złe w mijającym już roku 2016 r. i bojąc się jednocześnie o to, co przyniesie nowy. Życzenia płynęły strumieniami. Życzyliśmy sobie nawzajem zdrowia, radości i spokoju oraz samej dobroci w nadchodzących miesiącach.

Wszyscy śpiewaliśmy kolędy i pastorałki – każda z klas przygotowała inną. Pani Justyna – najlepsza kucharka pod słońcem -przygotowała pyszny barszczyk i jeszcze smaczniejsze paszteciki. Nie zabrakło słodkości, ciast i owoców. Było i smacznie, i zdrowo. Uczniowie i wszyscy pracujący w naszej szkole spędzili ten niedługi czas na rozmowach w skupieniu, a czasem wśród głośnych śmiechów. Czekamy na następne takie chwile …

Ewa Kołakowska
nauczyciel Szkoły Podstawowej w Lechowie

Poniżej relacja fotograficzna: