Na wycieczce w Kętrzynie

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lechowie na wycieczce w Kętrzynie

23 marca 2017r. uczniowie klas 0- III wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się do magicznego miejsca – fabryki szklanych ozdób bożonarodzeniowych i wielkanocnych „Doroszko” w Kętrzynie.

Najpierw byliśmy świadkami powstawania bombek ze szklanej rurki, a potem uczestniczyliśmy w warsztatach wydmuchiwania i zdobienia szklanych banieczek. Dzieci ozdabiały je nie tylko ręcznie, gdyż nauczyły się błyskawicznie obsługiwać maszynę zdobiącą „puchate” bombki i zajęły się z pasją ich produkcją. Miały możliwość wykonania swojej wielkanocnej ozdoby i zabrania jej ze sobą do domu jako pamiątki z wizyty w tym niezwykłym miejscu. Niebywała frajda.

Sam właściciel oprowadził nas po pięknych stylowych, drewnianych wnętrzach zakładu. Mogliśmy obejrzeć setki wzorów ręcznie malowanych bombek, a jedna piękniejsza od drugiej. Najciekawsze wzory to m.in. jajka Faberge, ale o zawrót głowy przyprawiły nas setki wzorów bombek i innych ozdób choinkowych, które mogliśmy kupić w sklepie.
Uczniowie byli zachwyceni pobytem i możliwością poczucia się twórcami. Polecamy to miejsce do odwiedzenia.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce – jeden z najważniejszych zabytków barokowych w północnej Polsce. Pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

SP Lechowo