Relacja z turnieju siatkarskiego „Mała szkoła – duży sukces”

W dniach 13 – 14 czerwca 2014 r. Stowarzyszenie Przyjaciół Lechowa „Lechowianie” zrealizowało IV edycję turnieju siatkarskiego w ramach projektu: Organizacja turnieju siatkarskiego pod nazwą „MAŁA SZKOŁA – DUŻY SUKCES” dedykowanego działalności wychowawczej, edukacyjnej i osiągnięciom sportowym emerytowanego nauczyciela Szkoły Podstawowej w Lechowie Jana Łuczkiewcza.

Rozgrywki siatkarskie odbyły się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Lechowie natomiast gry i zabawy dla dzieci odbywały się na placu szkolnym. Realizację Projektu połączono z organizacją: „Dni Rodziny w Lechowie” którą corocznie przeprowadza Szkoła Podstawowa w Lechowie.

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Prezes Stowarzyszenia „Lechowianie” pan Bogdan Ponichtera wraz z Burmistrzem Pieniężna panem Kazimierzem Kiejdo.

W uroczystości otwarcia Turnieju uczestniczyli również: Starosta Braniewski pan Leszek Dziąg, Przewodniczący Rady Powiatu Braniewskiego pan Leszek Kłębucki, Kierownik Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Pieniężnie i Radny Powiatu Braniewskiego pan Mateusz Sobieszczuk, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lechowie Krzysztof Nowakowski, Prezes Klubu Sportowego Wałsza w Pieniężnie pan Zbigniew Żyndul, pan Jan Łuczkiewicz oraz pan Józef Wolak Radny Rady Miejskiej w Pieniężnie.

W pierwszym dniu sportowej imprezy w Lechowie odbył się turniej drużyn sportowych, w którym uczestniczyły drużyny: z Braniewa, Górowa Iławeckiego, Miłakowa i Lechowa. Rywalizacja przebiegała na bardzo wysokim poziomie sportowym. Mieszkańcy Lechowa i z sąsiednich sołectw mogli zobaczyć „na żywo” prawdziwe sportowe zmagania i poprzez aktywne i sympatyczne kibicowanie byli uczestnikami emocjonującego wydarzenia sportowego. (relacja fotograficzna jest dostępna TUTAJ)

Końcowe wyniki turnieju siatkarskiego drużyn sportowych w Lechowie:

I miejsce – Drużyna Pompa Braniewo
II miejsce – Drużyna Lechowa
III miejsce – Drużyna Team Cresovia Górowo Iławeckie
IV miejsce – Drużyna MWiS Miłakowo

Drużyny nagrodzono pucharami i dyplomami. Mistrzowska drużyna otrzymała nagrodę rzeczową – piłkę siatkową. Miłym akcentem turnieju było, przekazanie przez Kapitana Drużyny Pompa Braniewo piłki siatkowej dla uczniów Szkoły Podstawowej w Lechowie, jako dowód uznania dla ich osiągnięć sportowych. Funkcję sędziego głównego w turnieju siatkarskim drużyn sportowych pełnił pan Adam Jakubiak – sędzia siatkarski klasy wojewódzkiej. Pierwszy dzień sportowych wydarzeń zakończyło wspólne spotkanie integracyjne sportowców i kibiców pod wiatą amfiteatralną w parku wiejskim w Lechowie.

Drugi dzień sportowych wydarzeń w Lechowie rozpoczął się od występów dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lechowie w ramach organizacji „Dnia Rodziny”. Uczniowie z poszczególnych klas Szkoły Podstawowej w Lechowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowały dla rodziców i uczestników turnieju piękny i niezwykle ujmujący program artystyczny, w którym podkreśliły znaczenie i rolę rodziny.

Po zakończeniu występów dzieci odbyło się uroczyste otwarcie turnieju siatkarskiego drużyn rodzinnych. Uroczystość otwarcia zaszczycił swoją obecnością pan Miron Sycz Poseł Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. W otwarciu Turnieju Rodzinnego uczestniczył pan Kazimierz Kiejdo Burmistrz Pieniężna, pan Bogdan Ponichtera Prezes Stowarzyszenie Przyjaciół Lechowa „Lechowianie” oraz pani Alina Mańkut Przewodnicząca Rady Miejskiej w Pieniężnie.

medal_pamiatkowy_mistrzostw_swiata_siatkowka_2014_317x288Pan Poseł Miron Sycz – przekazał uczestnikom siatkarskich wydarzeń w Lechowie osobiste pozdrowienia od pana Pawła Papke Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Posła na Sejm RP. Szczególne słowa pozdrowień i gratulacji w imieniu Prezesa PZPS pana Pawła Papke, pan Miron Sycz skierował do Dyrektora Szkoły Podstawowej w Lechowie pana Krzysztofa Nowakowskiego oraz Burmistrza Pieniężna, wyrażając tym samym uznanie za tak niezwykłe osiągnięcia sportowe uczniów Szkoły Podstawowej w Lechowie, które rozsławiają Lechowo nie tylko w województwie, ale są również dostrzegane przez fanów siatkówki w Polsce. Wyrazem tego uznania było przekazanie przez pana Mirona Sycza dla Szkoły Podstawowej w Lechowie, pamiątkowego złotego medalu z Siatkarskich Mistrzostw Świata, które odbyły się w Polsce w 2014 r. Ponadto w uznaniu za wspaniałą działalność sportową i wychowawczą wśród dzieci i młodzieży z Lechowa pan Miron Sycz przekazał panu Janowi Łuczkiewiczowi album z Siatkarskich Mistrzostw Świata 2014 z autografem Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Pan Bogdan Ponichtera Prezes Stowarzyszenia „Lechowianie”, wręczył panu Krzysztofowi Kochanowskiemu – nauczycielowi wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej w Lechowie „Puchar Mistrza”, jako wyraz uznania i wdzięczności, za wielkie sukcesy oraz kontynuowanie sportowej i edukacyjnej działalności swojego poprzednika w Lechowie.

Podobnie jak w turnieju drużyn sportowych, również i w turnieju drużyn rodzinnych nie zabrakło wielkich emocji sportowych. (relacja fotograficzna jest dostępna TUTAJ)

Wyniki rozgrywek siatkarskich w turnieju drużyn rodzinnych:

 – Kategoria Drużyn Dziecięcych (uczestniczyło 5 drużyn)

 I miejsce – Drużyna Waszczyszyn – Wolak
II miejsce – Drużyna SP Lechowo
III miejsce – Drużyna Konsalik II (Wiesław Konsalik)
IV miejsce – Drużyna Konsalik I (Krzysztof Konsalik)
V miejsce – Drużyna KS Niedbałki

Kategoria Otwarta – Open (uczestniczyło 7 drużyn)

 I miejsce – Drużyna Ciesiulewicz
II miejsce – Drużyna Nauczycieli i Absolwentów SP Lechowo
III miejsce – Drużyna Wołk

Funkcję Sędziego Głównego w Turnieju siatkarskim drużyn rodzinnych pełnił pan Dariusz Wolak.

Opiekę medyczną podczas turnieju siatkarskiego drużyn sportowych i rodzinnych sprawowała pani Bogumiła Szliwińska – Kierownik Stacji Caritas w Pieniężnie.

W trakcie rozgrywek siatkarskich, na boisku szkolnym odbywały się gry i zabawy dla dzieci, które prowadzili pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Pieniężnie. Dodatkową atrakcją dla dzieci było wesołe malowanie twarzy, którą prowadziła pracownica Wydziału Promocji Urzędu Miasta i Gminy w Pieniężnie. Tego dnia dzieci miały również możliwość zabawy na dużej dmuchanej zjeżdżalni. Uczestnicy dwudniowych wydarzeń sportowych mieli możliwość korzystania z grillowych posiłków. (relacja fotograficzna jest dostępna TUTAJ)

Projekt został sfinansowany przez: Burmistrza Pieniężna w ramach realizacji zadań publicznych oraz dofinansowany przez Spółkę ELEWARR, Spółkę Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Pieniężnie i Hotelik Hermes w Pieniężnie.

Wsparcia organizacyjnego projektu udzielili: Członkowie Stowarzyszenia Lechowianie, nauczyciele Szkoły Podstawowej w Lechowie, pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Pieniężnie, pracownicy Wydziału Promocji Urzędu Miasta i Gminy w Pieniężnie oraz wolontariusze.

Koordynatorem projektu był Pan Krzysztof Kochanowski – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Lechowie.

Zestawienie wyników wszystkich meczów oraz relacja przygotowana przez koordynatora projektu są dostępna TUTAJ.

Poniżej linki do relacji fotograficznej z imprezy.

  1. Turniej siatkarski drużyn sportowych – 13-06-2015r.
  2. Turniej siatkarski drużyn rodzinnych – 14-06-2015r.
  3. Gry i zabawy dla dzieci w czasie turnieju siatkarskiego – 14-06-2015r.