Wizyta mieszkańców Lichtenau w Lechowie

3.06.2023 w Lechowie gościli mieszkańcy miasta partnerskiego Lichtenau. Miniony czas pandemii uniemożliwiał dotychczas realizację spotkań partnerskich. Pośród przybyłych do Lechowa gości z Lichtenau były również osoby, które pierwszy raz odwiedziły naszą miejscowość. Uczestnicy wizyty w Lechowie wcześniej zwiedzili min. Wrocław, Kraków, Świętą Lipkę.

W ramach pobytu w Lechowie odwiedzili ważne miejsca dla mieszkańców Lechowa. W parku wiejskim – obelisk upamiętniającym 100. lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a także tzw. drzewo współpracy – tulipanowiec, posadzony wspólnie przez mieszkańców Lechowa i Lichtenau w trakcie wizyty partnerskiej w 2012 r. Odwiedzili także pamiątkowy obelisk na cmentarzu – upamiętniający poniemiecki cmentarz w Lechowie, gdzie wspólnie z mieszkańcami Lechowa, złożyli znicze i odmówili modlitwę za zmarłych mieszkańców Lechowa. W kościele parafialnym w Lechowie uczestniczyli koncercie organowym oraz zapoznali się z historią Lechowa oraz historią budowy kościoła oraz podziwiali niezwykle piękny wystrój kościoła w Lechowie.

W Szkole Podstawowej w Lechowie im. Św. Jana Pawła II, odbyło się spotkanie z mieszkańcami Lechowa, w trakcie którego uczniowie pod kierunkiem Dyrektora Szkoły Podstawowej w Lechowie przedstawili piękny program artystyczny.

Goście z Lichtenau podziękowali za tradycyjną gościnność mieszkańców Lechowa, przyjęcie i okazaną serdeczność, jednocześnie przekazali serdeczne pozdrowienia mieszkańcom Lechowa od pani Ute Dülfer – Burmistrz Lichtenau.