Relacja sportowa z rozegranych zawodów sportowych w ramach realizacji Projektu:„Mała Szkoła – Duży Sukces” – XI edycja 2023

Pierwszego dnia odbył się turniej siatkarskich „trójek” w Lechowie, który od zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. Ostatecznie ze względu na ograniczenia lokalowe w turnieju zagrało dziewięć zespołów. Po meczach grupowych cztery najlepsze zespoły awansowały do półfinałów. „Generon” z absolwentem szkoły Kamilem Wołkiem wygrał z Lidzbarkiem Warmińskim 2:0, a „Rajchowo” również 2:0 pokonało „Gospodarzy”.  W meczu o trzecie miejsce Lidzbark Warmiński  pokonał 2:0 opadających z sił „Gospodarzy” i zajął trzecie miejsce w turnieju. W finale „Rajchowo” okazali się lepsi od „Generon” i po zwycięstwie 2:0 (25:23, 21:14) cieszyli się z pierwszego miejsca. W skład zwycięskiej drużyny wchodzili: Łukasz Karbanik, Jakub Waszczyszyn, Szymon Wolak oraz Miłosz Machnowski.  Statuetkę najlepszego zawodnika otrzymał Łukasz Karbanik z „Rajchowo”.


Mimo, że „sportem narodowym” lechowian jest siatkówka, to tym razem w kolejnym dniu sportowych zmagań w Lechowie w roli głównej był tenis stołowy. To już 7. edycja otwartego turnieju i 2. edycja kobiecego turnieju w tej dyscyplinie. Kochające sport Lechowo po raz kolejny cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony zawodników przybyłych z wielu okolicznych miejscowości, a także dopingujących kibiców.   Do turnieju kobiet przystąpiło 9 zawodniczek, które rywalizowały w dwóch grupach. Zacięte pojedynki pań wyłoniły po dwie najlepsze zawodniczki z obu grup, które w następnym etapie turnieju zmierzyły się ze sobą w półfinałach. Po emocjonującej grze w pierwszym meczu półfinałowym to tie-break wyłonił zwyciężczynię tego pojedynku. Lechowianka Edyta Łuczkiewicz-Wołk pokonała Sylwię Pichłacz z Lidzbarka Warmińskiego. W drugim meczu półfinałowym Weronika Orwat uległa wybitnie grającej Katarzynie Szoce. W meczu o brązowy medal Sylwia Pichłacz z wynikiem 3:0 pokonała absolwentkę Szkoły w Lechowie Weronikę Orwat. W finale kobiecego turnieju Katarzyna Szoka, która ze względu na swoje wysokie umiejętności rywalizowała również w turnieju otwartym, nie dała wyrwać sobie zwycięstwa i po grze z najlepszą Lechowską tenisistką stołową Edytą Łuczkiewicz- Wołk wygrała 3:0 zapewniając sobie drugi rok z rzędu złoty medal w turnieju kobiet w tenisie stołowym.   

Do turnieju otwartego przystąpiło 18 zawodników. Rywalizowali oni w 4 grupach, z których po dwóch najlepszych zawodników awansowało do ćwierćfinału. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Tadeusz Wolak nie pozwolił wygrać swojemu wychowankowi Damianowi Chrzanowskiemu i zwyciężył z wynikiem 3:0. W drugim meczu ćwierćfinałowym Bartłomiej Laszuk pokonał Jana Gruzdowskiego, wygrywając 3:0. Kolejny ćwierćfinał to spotkanie faworyta turnieju Jana Byka z Mariuszem Grzybowskim, który z miejscowych zawodników doszedł najdalej w turnieju. Jan Byk wygrywając 3:0 zapewnił sobie miejsce w półfinale turnieju. W ostatnim meczu ¼ turnieju Maciej Pichłacz pokonał Katarzynę Szokę z wynikiem 3:1. Mecze półfinałowe były raczej jednostronne i faworyci turnieju – Jan Byk i Bartłomiej Laszuk nie dali większych szans rywalom, zwyciężając z nimi pewnie po 3:0. Jan Byk pokonał Tadeusza Wolaka, a Bartłomiej Laszuk pozbawił szans na złoty medal Macieja Pichłacza. W meczu o trzecie miejsce Tadeusz Wolak uległ Maciejowi Pichałczowi 1:3, tym samym na najniższym stopniu podium stanął lidzbarczanin Maciej Pichłacz. Finał 7. otwartego turnieju tenisa stołowego w Lechowie stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i cieszył się wielkim zainteresowaniem licznie przybyłych kibiców. Po pasjonujących wymianach mecz rozstrzygnął się w 4 setach. Z wynikiem 3:1  zwyciężył bardziej doświadczony, wciąż niepokonany Jan Byk. Bartłomiej Laszuk po bardzo dobrej grze zajął drugie miejsce w turnieju. 

Ostatni dzień tegorocznej edycji projektu „Mała Szkoła- Duży sukces” przeznaczony był dla najmłodszych miłośników sportu. 23 października w Szkole Podstawowej w Lechowie odbył się turniej tenisa stołowego dla uczniów szkoły. Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych:
 klasy II- IV oraz klasy V-VIII.  W młodszej kategorii wiekowej, dzieci rywalizowały ze sobą w dwóch grupach, z których po dwie najlepsze osoby zagrały w półfinałach.  W pierwszym półfinale młodszy o rok Igor Komarnicki pokonał starszą koleżankę Lilianę Kruszewską. Wygrywając 2:0 zapewnił sobie miejsce w finale turnieju. Drugi półfinał to spotkanie pomiędzy Alanem Konsalikiem a Zofią Żurawską.  Alan zwyciężył z wynikiem 2:0. Dziewczynki zmierzyły się ze sobą w meczu o trzecie miejsce, a chłopcy walczyli w finale o złoty model. Alan Konsalik okazał się najlepszym zawodnikiem turnieju w młodszej kategorii, pokonując 2:0 (-8,-6) Igora Komarnickiego. Brązowy medal wywalczyła Zofia Żurawska, wygrywając 2:0 z Lilianą Kruszewską. Dzieci w starszej kategorii wiekowej zostały podzielone na cztery grupy, które wyłoniły pary ćwierćfinałowe. Aleksandra Grzybowska wygrała z Adamem Druskisem, Laura Grzybowska z Roksaną Kruszewską, Hubert Raplewicz pokonał Małgorzatę Wanek, a Marcelina Konsalik Konstancję Kołakowską.
W pierwszym półfinale Marcelina Konsalik spotkała się z Laurą Grzybowską.  Z wynikiem 2:0 zwyciężyła uczennica klasy VII Laura Grzybowska. Drugi półfinał to pojedynek pomiędzy uczennicą VII klasy Aleksandrą Grzybowską i uczniem klasy VI Hubertem Raplewiczem. Lepsza okazała się starsza koleżanka i dołączyła do czekającej w finale Laury Grzybowskiej.  W meczu o trzecie miejsce Marcelina Konsalik z wynikiem 2:0 (-6,-5) pewnie wygrała z Hubertem Raplewiczem. W finale rówieśniczki Laura Grzybowska i Aleksandra Grzybowska, dopingowane przez koleżanki i kolegów ze szkoły, pokazały bardzo dobrą grę. Laura Grzybowska okazała się najlepsza w swojej kategorii wiekowej wygrywając z koleżanką z klasy 2:0 (-7,-6). 

Poniżej relacja fotograficzna z zawodów: