Kondolencje Rodzinie śp. Jana Łuczkiewicza

Wyrazy szczerego współczucia z powodu śmierci pana Jana Łuczkiewicza – Mieszkańca Lechowa, wybitnego nauczyciela i wychowawcy Szkoły Podstawowej w Lechowie i wielkiego społecznika.

Składają

Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Lechowa „Lechowianie”
Rada Sołecka Sołectwa Lechowo
Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Lechowie

Pan Jan Łuczkiewicz był wieloletnim nauczycielem, wychowawcą wielu pokoleń dzieci i młodzieży.

Przypomnijmy:
(fragmenty folderu poświęconego osobie śp. Pana Jana Łuczkiewicza wydanego
w 2012 roku – w ramach realizacji I edycji projektu: „Turniej Siatkarski Drużyn Sportowych
i Rodzinnych Dedykowany Osiągnięciom sportowym Jana Łuczkiewicza.”)

„Swoją pierwszą pracę dydaktyczną rozpoczął w 1966 r. w Szkole Podstawowej
w Radziejewie. W 1976 rozpoczął pracę w Szkole Podstawowej w Lechowie, gdzie pracował 30 lat.

Jan Łuczkiewicz przez okres swojej pracy dydaktycznej i wychowawczej otrzymał wiele nagród i wyróżnień w tym: Złoty Krzyż Zasługi Brązowy Krzyż Zasługi (1978 r.), Honorowa Odznaka za Zasługi w Sporcie Szkolnym (1983 r.) Ponadto dwukrotnie Nagrodę Kuratora Oświaty i Wychowania (1981 r. i 1985 r).

Życiorys pana Łuczkiewicza to nie tylko obraz nauczyciela zaangażowanego w pracę zawodową, ale także człowieka aktywnie uczestniczącego w życiu społecznym swojego środowiska.

Jan Łuczkiewicz był jednym z członków Społecznego Komitetu Budowy Sali Gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Lechowie.”

„Postać Jana Łuczkiewicza, jego wiara w sukces sportowy, który można osiągnąć dzięki wytrwałości, determinacji w pracy jest inspiracją, wzorem do naśladowania.

Taka postawa utwierdza społeczność lokalną, a szczególnie młodzież w przekonaniu, że warto starać się i wierzyć w sukces nie tylko w sporcie ale i w innych dziedzinach życia osobistego społecznego i gospodarczego.”

„Historia osiągnięć sportowych uczniów Szkoły Podstawowej w Lechowie, historia, tych sukcesów – dużych sukcesów małej szkoły to między innymi, właśnie historia pracy 40 lat pracy wychowawczej i dydaktycznej Pana Jana Łuczkiewicza.

Niezwykłego – jak mawia młodzież „zapaleńca”, animatora wielu osiągnięć sportowych dzieci z małego wiejskiego środowiska.”

Link do strony gdzie można zobaczyć folder poświęcony postaci śp. Pana Jana Łuczkiewicza: https://lechowo.pl/?p=420

Folder poświęcony postaci śp. Pana Jana Łuczkiewicza do pobrania również TUTAJ.

W najbliższym czasie opublikujemy więcej informacji o życiu, pracy i działalności społecznej śp. Pana Jana Łuczkiewicza.

Śp. Jan Łuczkiewicz należy do grona mieszkańców Lechowa, którzy na zawsze pozostaną w naszej wdzięcznej pamięci.