Relacja sportowa z turnieju siatkarskiego „trójek” w Lechowie w ramach realizacji IX edycji projektu „Mała Szkoła – Duży Sukces”

W Lechowie rozegrano turniej siatkarskich „trójek” rozgrywanych w różnej formule już od dziewięciu lat i dający wiele przysłowiowej frajdy podczas gry. Do rozgrywek przystąpiło sześć zespołów, które najpierw rywalizowały w grupach by wyłonić cztery najlepsze drużyny do zmagań w półfinałach.

 

Wiele emocji wzbudziły rozgrywki w grupie A gdzie znalazły się dwie aspirujące do zwycięstwa ekipy Braniewo i Wolakos oraz drużyna Lechowo, w którego składzie grali zwycięzcy i finaliści wcześniejszych edycji turnieju i też nie zamierzali poddać się bez walki. Wszystkie trzy mecze w tej grupie stały na wysokim poziomie sportowym.

 

Pierwszy mecz w tej grupie wygrało Braniewo z Lechowem 2:1 (19:21, 21:12, 15:10). Gospodarze po przegranej przystąpili do rywalizacji z Wolakos i musieli wygrać, aby myśleć o awansie do półfinału. W tym meczu zagrali sami absolwenci z Lechowa Łukasz i Andrzej Karbanik, Michał i Szymon Wolak w Wolakos, a w Lechowie Jakub Waszczyszyn, Maria Orwat, Wiktor Konsalik i nauczyciel Krzysztof Kochanowski również pracujący w Lechowie.

 

Po dobrym meczu i wyrównanej walce ze zwycięstwa 2:0 (23:21, 21:17) cieszyli się gospodarze, którzy na dystansie całego meczu popełnili mniej błędów i pewni awansu mogli oglądać ostatni mecz w swojej grupie, gdzie o awans zagrali Braniewo z Wolakos. Ci drudzy po przegranej 0:2 z Lechowem musieli wygrać 2:0 aby wyjść z grupy. Każdy inny wynik dawał awans rywalom. Od początku prowadziło Braniewo, ale końcówkę lepiej zagrali Wolakos wygrywając 21:19. Drugi set był bardzo wyrównany do samego końca, Wolakos mieli piłki meczowe na wagę awansu, ale zepsuli dwie zagrywki pod rząd, dali szanse rywalom i po walce na przewagi przegrali decydującego o awansie seta 23:25. Tie break bez emocji wygrali braniewianie 15:10 i z pierwszego miejsca w grupie awansowali do półfinału. Tam widoczna była różnica sił w poszczególnych grupach, gdzie teamy Lechowa i Braniewa bez większych kłopotów wygrały swoje mecze po 2:0 z Promile i Alcatraz.

 

Mecz o III miejsce pomiędzy tymi zespołami wygrali Promile 2:0.

 

Tak więc w finale Braniewo w składzie: z Bartek Laszuk, Mateusz Kurek, Przemysław Bakun, ponownie zagrało z gospodarzami turnieju. Pierwsze dwa sety miały identyczny przebieg jak w meczu grupowym. Pierwszego wygrało Lechowo 25:23 wykorzystując kilka błędów przeciwnika, drugi gładko wygrali braniewianie 25:16. W trzecim gospodarze od początku grali praktycznie bezbłędnie, objęli kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymali do końca wygrywając 15:9 i zwyciężając w całym turnieju.

 

Zwycięskie drużyny w turnieju nagrodzone zostały medalami i pamiątkowymi pucharami za I, II i III miejsce oraz nagrodami rzeczowymi.

 

Nagrodę – Puchar Najlepszego Zawodnika Turnieju zasłużenie otrzymał
Jakub Waszczyszyn, który przez całe zawody „trzymał” grę w ataku triumfatorów turnieju.

 

Poniżej relacja fotograficzna z turnieju: